Warsztaty kompozytorskie

W październiku, listopadzie i grudniu 2021 zapraszamy na warsztaty kompozytorskie wokół liry korbowej.

Fundacja Korba realizuje cykl 10 spotkań dla kompozytorów, studentów kompozycji oraz wszystkich twórców zainteresowanych pisaniem muzyki na lirę korbową solo i w zespole. Celem projektu jest rozwój twórczości na lirę korbową, realizacja profesjonalnych warsztatów dla twórców muzyki współczesnej.
Warsztaty składają się z zajęć w grupie – pokaz możliwości technicznych, brzmieniowych i artykulacyjnych, praca nad nowymi technikami gry, notacją, wykorzystanie elektroniki.

Drugim etapem jest praca indywidualna z kompozytorem nad utworem.
Efektem projektu ma być powstanie kompozycji oraz utworzenie strony internetowej projektu – Katalog kompozycji współczesnych na lirę korbową, a w przyszłości koncert i wydanie płyty.

Prowadzenie: Malwina Paszek

Szczegóły znajdują się w wydarzeniu.Udział w całym cyklu warsztatów nie jest obligatoryjny.
Projekt stanowi kontynuację cyklu warsztatów pt. Warsztaty z korbą. Konserwacja.Nauka.Kompozycja z 2020 roku zrealizowanego przez Fundację Korba.

Miejsce: Dom Tramwajarza, Sala Amarantowa (lub Sala Tradycji).
Zapisy i informacje: kontakt@fundacjakorba.pl

Projekt sfinansowany z programu dotacyjnego Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS.

Inne wpisy