Sonomachina 2.0

27 maja 2023 mieliśmy okazję po raz drugi realizować projekt SONOMACHINA. Tym razem zawitaliśmy do Krosna Odrzańskiego. Warsztaty budowy instrumentu zrealizowaliśmy na zamówienie Stowarzyszenia 515 kilometr Odry. Instrument inspirowany jest rzeką Odrą, która płynie nieopodal siedziby stowarzyszenia. Recykling materiałów takich jak stary banek, który stał się membraną dla bębnów obręczowych, czy nowe wykorzystanie rurek metalowych, to ważne dla nas idee. Upcycling nas inspiruje i motywuje. W warsztatach wzięły udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe z Krosna i okolicznych miejscowości.

Instrument ma formę muzycznego stołu, na którym znajdują się trzy grupy instrumentów: bębny obręczowe, dwa komplety dzwonków chromatycznych oraz rury z PCV naśladujące brzmieniem udu. Na instrumencie może grać kilka osób naraz.

Projekt i inżynieria: Krzysztof Cyś Nowak
Pomysł, dokumentacja i koordynacja: Malwina Paszek